Výstavka v Trpístech

V loňském roce mě popadla neskromná touha pochlubit se svojí sbírkou muškátů, ale co sbírkou, spíše mini sbírčičkou, která je po každé zimě citelně prořídlá. Přesto se mě ten nápad nechtěl nějak pustit.

Nakonec jsem u Petra Reichelta objednala pěkných pár muškátů a na burze v Loděnici moje horečka pokračovala. Ani jsem se tomu nebránila, takové nákupy mi vyhovují. Auto všechno pobralo, takže nebylo co řešit. Termín jsem si stanovila na dobu kdy je u nás v Trpístech pouť. Poslední léta bývá o pouti otevřený místní zámek, tak tedy hurá na to, a on se snad někdo objeví!

Připravila jsem všechno, jak nejlíp jsem uměla (alespoň si to myslím), a ve finále příprav jsem se dozvěděla, že zámek zůstává pro veřejnost uzavřený. Prostě nesehnali průvodce, pro mou výstavku opět důkaz zákona schválnosti!

Nakonec ukázka kytiček našich babiček proběhla i bez otevřeného zámku. Možná se na návštěvnosti zámek také podepsal, neb jak i jinde bývá zvykem, většinou se zastaví přespolní, kdežto místním lidem podobná akce mnoho neříká. Objevilo se tedy sedmnáct návštěvníků, potěšila mě jejich pochvala, ale nadšenec pro muškáty zatím žádný. Třeba to vyjde příště.

Eliška Nejdlová

Podívejte se do malé fotogalerie z výstavky v Trpístech ! (klikni zde)

Poznámka editora webu:  Trpísty jsou obec se zhruba 200 obyvateli severovýchodně od Stříbra v okrese Tachov (viz mapka), autorka příspěvku je aktivní členkou SZO Pelargonie. Zmíněný zámek svým vzhledem dosti připomíná severočeské Ploskovice a patří mezi perly západočeského baroka. Podle údajů na webu obce je momentálně nepřístupný z důvodů revitalizace. Akce Elišky Nejdlové je velmi chvályhodná, neboť propagace úžasné pestrosti muškátů není nikdy dost. A čím dále od Prahy se koná, tím lépe.